Розділи Меню

Головна
Міські новини
Історія міста
Святині міста
Геральдика міста
Городоцький історико-краєзнавчий музей
Городок на мапі
Розклад транспорту
Оголошення
Фотогалерея
Городоцький форум
Зворотній зв"язок
Гостьова книга

Реклама

Городок - наше рідне місто Городок - наше рідне місто - Церква Івана Хрестителя.

Авторизація

Вітаємо Вас Гість.


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Зараз з нами

Зараз на сайті: 1 гість

Реклама

Ваша думка

Найболючіша проблема міста Городка?
 

Наші партнери

ВіаРегія

Міста-побратими

Nisko

Strzyżów

Strzyżów

Церква Івана Хрестителя.
 
Церква Івана

 

Церква Івана
 

  Церква СВ. ІВАНА ХРЕСТИТЕЛЯ УАПЦ (1403 р.)

   Церква Івана Хрестителя існувала вже у 1403 році, отже, є однією з найдавніших у Галичині. Вона побудована неподалік колишнього дитинця на Черлянському передмісті. В XIVст. Король Владислав Ягайло, аби не виглядало, що притісняється культура та релігія українців, подарував церкві луги та грунти в околиці старого Вишенського гостинця. Після смерті короля поляки мали претензії на ці землі, але брат Ягайла Свидригайло, якому дістався Городок, підтвердив 1443 року спеціальним привілеєм даровизну, і, як стверджують історики, писаний був той привілей руською мовою. 1660 року храм Івана Хрестителя згорів і був відбудований стараннями родини Попелів. Відбудована церква 1752 року знову згоріла і її відновили 1755 року. Настінний розпис храму виконав маляр Ф.Щербокоський у 1861 році за парохування священика Лева Терещаківського. Про цю подію зроблено відповідний запис над вхідними дверима святині, який при останній реставрації дуже пошкоджено.
   З давніх-давен біля церкви Івана Хрестителя співали гаївки які в Городку називалися "галями" — від відомої гаївкової пісні "Ой чому ти не танцюєш, Галю-Галю?". З південного боку церкви 1802 року добудовано невеличку муровану каплицю Усікновення Глави Іоанна Хрестителя. Наверху поставили невеличкий іконостас, в підвалі знаходилося скульптурне зображення голови Івана Хрестителя на підносі. . Коли на літнього Івана відбувалися празники, люди на колінах входили в одні двері цієї каплички і виходили в другі.
   На північний схід від храму височіє дзвіниця, яку видно з усіх сторін і яка ніби стала символом Городка. Цегляна, квадратна в плані, триярусна, вона збудована 1863 року. Кути першого ярусу четверика закріплені доричними пілястрами. На третьому ярусі — металічний балкон.
   У радянський час церква Івана Хрестителя не діяла. Реставрація, якої пам'ятка потребувала негайно, не була вчасно проведена, тому будівля завалилася. Наслідком першої сякої-такої реконструкції стало те, що з церкви пощезали майже всі цінні речі, в тому числі ікони старого іконостаса. Другу, більш кваліфіковану, реставрацію здійснено у 1980 році групою архітектора Б.Кіндзельського. Тоді храм постав у своєму первісному вигляді і його оголосили пам'яткою народної архітектури галицької школи.
   З проголошенням самостійності України церкву віддано Українській автокефальній православній церкві. Останнім часом зміцнили фундамент споруди та усунули при цьому "зайві" деталі, наново перемалювали і відреставрували.  
   Напроти входу до церкви стоїть парохіяльний будинок, що зберігся до наших днів у зміненому вигляді.
 
< Попередня   Наступна >

Пошук

Он-лайн камера

Реклама

Фотогалерея


Чорно-біла 48

Де зупинитись в Городку

Готель "Мрія"

Готель "Каскад"

Погода в Городку

Погода в Україні

Органи влади

Городоцька vіська рада
Городоцька районна рада
Городоцька РДА

Наші друзі

Народна думка
Stryi.com.ua
Миколаїв
Центрик
Великий Любінь

Лічильник відвідувачів