Розділи Меню

Головна
Міські новини
Історія міста
Святині міста
Геральдика міста
Городоцький історико-краєзнавчий музей
Городок на мапі
Розклад транспорту
Оголошення
Фотогалерея
Городоцький форум
Зворотній зв"язок
Гостьова книга

Реклама

Городок - наше рідне місто Городок - наше рідне місто

Авторизація

Вітаємо Вас Гість.


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

Зараз з нами

Реклама

Ваша думка

Найболючіша проблема міста Городка?
 

Наші партнери

ВіаРегія

Міста-побратими

Nisko

Strzyżów

Strzyżów

До 800-річчя першої згадки про м.Городок планується впорядкування його історичної частини

У 2013 році у м.Городку Львівської області святкуватимуть 800-річчя першої літописної згадки про місто та 625-річчя надання йому Магдебурзького права. Для відзначення цих значущих дат необхідно провести комплекс заходів із впорядкування його історичної частини. Про це повідомило Головне управління з питань Євро-2012, містобудування та будівництва Львівської ОДА.

Сталий розвиток Городка можливий за умови створення оптимального економічного середовища, впровадження соціально спрямованих міських програм, реалізації комплексної програми охорони довкілля. Стратегія розвитку міста повинна передбачити опрацювання його сучасного економічного, соціального та екологічного стану, аналіз сильних та слабких сторін, можливостей та загроз розвитку, встановлення пріоритетних напрямків та шляхів реалізації завдань, покликаних зробити Городок економічно розвинутим, екологічно чистим, архітектурно-історично збереженим та рекреаційно-туристично привабливим центром західної України.

До відзначення у 2013 році ювілейних дат у м.Городку необхідно впорядкувати його історичну частину. Зокрема у пам'ятці археології Городища давньоруське ХІ-ХІІІст. слід здійснити комплекс пошукових та науково-дослідних робіт на основі історичних іконографічних матеріалів, аналогів реконструкцій, які відображають дану епоху та матеріалів археологічних досліджень; опрацювати проект впорядкування городища з відтворенням фрагментів стін, валів та локально оборонних споруд. Планується також встановлення пам'ятного знаку з нагоди 800-річчя першої письменної згадки.

У приміщеннях монастиря Францісканів 1419р., для покращення культурного стану міста, пропонується створити музей історії його формування та розвитку, музей археологічних знахідок городища та макетів реконструкції м. Городка на різні періоди. Необхідно також виконати комплекс пошукових та науково-дослідних робіт на основі історичних, картографічних матеріалів та матеріалів археологічних досліджень та опрацювати проект впорядкування території Ринкової площі (майдану Гайдамаків) та фасадів прилеглої до площі споруд.

У парку ХVII ст. м.Городок, пам'ятці садово-паркового мистецтва, планується опрацювання проекту впорядкування його території з відтворенням фрагментів паркової архітектури, забезпечивши максимальне збереження культурного пласту цієї території городища. Необхідно також відокремити комплексну зелену зону, що покращить загальний стан і рівень життя та відпочинку городян.

На початку ХХ ст. на Городоцькому ставі було влаштовано човнярську станцію з причалом та павільйонами з дерева. У 2012-2013 пропонується її відтворення з можливістю використання озера для відпочинку та створення спортивної школи з веслування на байдарках. Пропонується також дослідити будівлю млина, збудованого ще за часів короля Ягайла, та пристосувати її для потреб кафе або ресторану.

Місто має значні перспективи розвитку, пов'язані з добрим транспортним сполученням, близькістю до Львова та державного кордону, значною кількістю архітектурно історичних об'єктів та рекреаційних зон. У Городку є надзвичайно багатогранний та цінний потенціал ресурсів для відзначення цих ювілеїв та розвитку туристичних шляхів з метою економічного розвитку міста та району, а також пропагування історичної культурної спадщини України на напрямку історично сформованих шляхів Київ-Львів-Городок-Перемишль.

Довідка:

Місто Городок вперше згадується літописцем Нестором у 1213 році, як поселення Галицько-Волинського князівства. В літописі йдеться, що місто – відоме далеко на схід, як центр торгівлі сіллю, а тому мало назву "Городок солоний" або "Соляний Городок".

Після того, як Галичина перейшла під владу шляхетської Польщі у XIV ст., Городок, як окреме королівське місто, увійшов до складу Львівської землі. За період 1387 по 1434 роки великий князь литовський і король Польщі Владислав II Ягайло часто навідувався і довго жив в Городку, тут і помер у 1434 році. В році 1389 Городок одержав Магдебурзьке право, надання якого означало створення в місті органів місцевого самоврядування.

У 1867 році Городок став повітовим центром.

У 2001 році місто було занесене до Списку історичних населених місць України.

Історичний простір та історико-культурне середовище Городка (історичні шляхи, ландшафт, давні поселення, культурні надбання, історичні споруди, постаті, події, твори мистецтва) є не тільки окремими надбаннями нашої держави, але й засвідчують розвиток світової цивілізації, утворюють скарбницю світової спільноти та становлять інтерес для всього людства. Місто має значні перспективи розвитку, пов'язані з добрим транспортним сполученням, близькістю до Львова та державного кордону, значною кількістю архітектурно історичних об'єктів та рекреаційних зон.

За матеріалами http://www.gorodok-vlada.gov.ua

 
Утилізація відпрацьованих батарейок в Городку

 

Пошук

Он-лайн камера

Реклама

Фотогалерея


Танк Т-35

Де зупинитись в Городку

Готель "Мрія"

Готель "Каскад"

Погода в Городку

Погода в Україні

Органи влади

Городоцька vіська рада
Городоцька районна рада
Городоцька РДА

Наші друзі

Народна думка
Stryi.com.ua
Миколаїв
Центрик
Великий Любінь

Лічильник відвідувачів